Unikátní poloha pro odpočinek, 

uvolnění i sporty

Možná by Vás ani nenapadlo ubytovat se v této části Šumavy, ale věřte, že by to byla škoda. Malebný Zadov v okrese Stachy nabízí mnoho úžasných zážitku a je tu krásně v každé sezóně.

V létě se můžete toulat po nekonečných panenských lesích a loukách a pochutnávat si na borůvkách. Pro ty, co rádi zkoumají svět z cyklo sedla, je Šumava cyklistickým rájem. Vyzkoušet můžete snadnější i náročnější trasy, objevovat křišťálově čistá jezera i okolní hospůdky se zahrádkami.

Zimní krajina s hlubokými lesy i otevřenými pláněmi nabízí také naprosto ideální terény pro vášnivé běžkaře. 
Malí i velcí lyžaři si zas užijí kvalitní svezení pár kroků od apartmánu. Nejbližší okolí nabízí 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově, většinou lehké a střední obtížnosti. Sjezdovky se 2x denně upravují a kdo má energii nazbyt, může si užít i večerní lyžování na osvětlených sjezdovkách Areálu Kobyla a U Hořejšů. Více na lazadov.cz. Kdo by měl chuť, může popojet autem do jiných středisek, např. Nové Hutě se 4 lyžařskými vleky. 45 minut od apartmánu se také nachází velmi příjemné lyžařské rodinné středisko Mitterdorf s modrými i červenými sjezdovkami, ale také zkušebním pláckem se třemi pojízdnými zastřešenými koberci pro děti či úplné začátečníky. A pokud by Vás i tato místa omrzela, zkuste Špičák, třeba z té německé strany a můžeme Vám zaručit, že si užijete krásnou lyžovanou. Nejvyšší vrchol Šumavy – Velký Javor (Arber) – nese na svém severním svahu dálničně široké sjezdovky, obsloužené moderními lanovkami. V šumavských podmínkách nabízí lyžařsky to nejlepší, co si lze představit.

 

Co je ale nejvíc, jsou okolní procházky v každém ročním období. V létě Vás omámí zdejší vůně a pohádka panenských lesů, v zimě zkuste večerní procházku a užijte si sněhové vločky tiše dopadající na nos a křupání netčeného sněhu.

Cestování s dětmi

Z vlastní zkušenosti víme, jak náročné může být někdy cestování s dětmi, obzvláště s těmi nejmenšími. A kolik věcí a věciček je potřeba k dítku přibalit:-) Možná si oddychnete, že nějaké propriety můžete zanechat doma. Pro komfort i radost Vašeho prcka je v apartmánu k dispozici dětská židlička, sterilizátor lahviček, dětské plastové nádobí i příbor, nočník či malé wc prkýnko a různé hračky. Pokud byste něco z vyjmenovaného potřebovali, neváhejte nám dát vědět, abychom vše pro připravili.

 

Zábava pro děti v okolí

Pro rodiče malých lyžařů budou zdejší sjezdovky úplně ideální. Rodinná atmosféra malebného centra Zadov, fajn vlekaři, dětská školička, svahy lehčí úrovně a žádné davy. Nebo můžete vyzkoušet 45 minut vzdálené rodinné středisko Mitterhof, kde jsou k dispozici za pár euro 3 zakryté pojízdné koberce a mírný plácek super pro výuku malých lyžařů. A často jen hrstka lidí.

V letním období můžete s nejmenšími navštívit několik malých hřišťátek v okolí nebo se toulat nekonečnými pohádkovými lesy, sbírat borůvky, houby, jen tak být a užívat si. 

Zamlsat si pak můžete ve skvělé cukrárně Ella kousek od apartmánu. Nabízí tady vynikající domácí borůvkové knedlíky, lívance, překrásné zákusky i vydatné polévky. V létě si pošmáknete na jejich domácí zmrzce, pohárech a domácích limonádách.

A když na Vás skočí hlad a chybí chuť vařit, můžeme z vlastních zkušeností doporučit několik restaurací v okolí. Podrobné informace najdete připravené v apartmánu. Pokud budete potřebovat  s čímkoliv poradit, určitě se na nás neváhejte obrátit.

KONTAKT A REZERVACE:

E-mail: alena.pelcova@gmail.com

Telefon +420 602 278 974

Zadov 352/2, okres Stachy