SA1

Unikátní poloha pro odpočinek, 

uvolnění i sporty

Skvělé místo na výlety po celé Šumavě. 

Kousek od Horské Kvildy, Modravy a pramenů Vltavy.

Možná by Vás ani nenapadlo ubytovat se v této části Šumavy, ale věřte, že by to byla škoda. Malebný Zadov v okrese Stachy nabízí mnoho úžasných zážitku a je tu krásně v každé sezóně. 

V létě se můžete toulat po nekonečných voňavých lesích a loukách a nikoho nepotkat. Kousek od apartmánu vběhnout do lesa a pochutnat si na borůvkách nebo houbařit. Nebo si vyrazit na výlety po Šumavě.

 

Cyklistika na Šumavě

Šumava je cyklistickým rájem. Vyzkoušet můžete snadné i náročné trasy, objevovat křišťálově čistá jezera i okolní hospůdky se zahrádkami. Na kole se ze Zadova dostanete do nejkrásnějších výletních míst na Šumavě. U apartmánu s pak můžete kolo opláchnout a uložit do bezpečí kolárny přímo v domě.

 

Lyžování na Šumavě

Malí i velcí lyžaři si na Zadově užijí kvalitní lyžování pár kroků od apartmánu. Nejbližší okolí nabízí 7 sjezdovek na Zadově a Churáňově, většinou lehké a střední obtížnosti. Sjezdovky se 2x denně upravují a kdo má energii nazbyt, může si užít i večerní lyžování na osvětlených sjezdovkách Areálu Kobyla a U Hořejšů. Více na lazadov.cz

 

Lyžařská střediska poblíž Zadova: 

Nové Hutě se čtyřmi lyžařskými vleky. 

Rodinné a velmi příjemné středisko Mitterdorf s modrými i červenými sjezdovkami,

45 minut od apartmánu. Je zde i zkušební plácek se třemi pojízdnými zastřešenými koberci pro děti či úplné začátečníky.  

Špičák, třeba i z té německé strany.

Nejvyšší vrchol Šumavy – Velký Javor (Arber) – nese na svém severním svahu dálničně široké sjezdovky, obsloužené moderními lanovkami. 

 

Na běžky na Šumavu 

Zimní krajina s hlubokými lesy i otevřenými pláněmi kolem Zadova nabízí naprosto ideální terény pro vášnivé běžkaře. Desítky km běžeckých tratí jsou upravené a téměř bez lidí.

 

Výlety na Šumavě 

Procházky v každém ročním období si u nás užijete. V létě Vás omámí vůně a pohádka panenských lesů, v zimě zkuste večerní procházku a užijte si sněhové vločky tiše dopadající na nos a křupání čerstvého sněhu.

Cestování s dětmi

Z vlastní zkušenosti víme, jak náročné může být někdy cestování s dětmi, obzvláště s těmi nejmenšími. A kolik věcí a věciček je potřeba k dítku přibalit:-) Možná si oddychnete, že nějaké propriety můžete zanechat doma. Pro komfort i radost Vašeho prcka je v apartmánu k dispozici dětská židlička, sterilizátor lahviček, dětské plastové nádobí i příbor, nočník či malé wc prkýnko a různé hračky. Pokud byste něco z vyjmenovaného potřebovali, neváhejte nám dát vědět, abychom vše pro připravili.

Zábava pro děti v okolí

Pro rodiče malých lyžařů budou zdejší sjezdovky úplně ideální. Rodinná atmosféra malebného centra Zadov, fajn vlekaři, dětská školička, svahy lehčí úrovně a žádné davy. Nebo můžete vyzkoušet 45 minut vzdálené rodinné středisko Mitterhof, kde jsou k dispozici za pár euro 3 zakryté pojízdné koberce a mírný plácek super pro výuku malých lyžařů. A často jen hrstka lidí.

V letním období můžete s nejmenšími navštívit několik malých hřišťátek v okolí nebo se toulat nekonečnými pohádkovými lesy, sbírat borůvky, houby, jen tak být a užívat si. 


Restaurace v okolí Zadova

Zamlsat si můžete ve vyhlášené cukrárně Ella kousek od apartmánu. Nabízí tady vynikající domácí borůvkové knedlíky, lívance, překrásné zákusky i vydatné polévky. V létě si pošmáknete na jejich domácí zmrzce, pohárech a domácích limonádách.

A když na Vás skočí hlad a chybí chuť vařit, můžeme z vlastních zkušeností doporučit několik restaurací v okolí. Podrobné informace najdete připravené v apartmánu. Pokud budete potřebovat  s čímkoliv poradit, určitě se na nás neváhejte obrátit.

KONTAKT A REZERVACE:

E-mail: alena.pelcova@gmail.com

Telefon +420 602 278 974

Zadov 352/2, okres Stachy